powitanie
Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie. Mamy nadzieję, że czas spędzony na łamach naszego serwisu nie będzie czasem straconym i wkrótce ponownie odwiedzicie naszą witrynę.

newsy

Wizyta biskupa

"Bądź pozdrowiony, gościu nasz,
w radosne nasze progi wejdź.
My zapalimy zamiast lamp
szczęśliwe ognie naszych serc."

Słowami tej pieśni dzieci powitały Księdza Biskupa Pawła Sochę, który w poniedziałek 17 czerwca 2013 r. zawitał w progach naszej szkoły. Księdzu Biskupowi towarzyszył ksiądz proboszcz Władysław Stachura.
     Po powitaniu Biskupa przez panią dyrektor M. Strzymińską i przedstawiciela uczniów, zobaczyliśmy krótkie przedstawienie przygotowane przez drugoklasistów. Graniem na flażoletach urozmaicili je uczniowie klasy 5c oraz saksofonistka z klasy 4c. Cały program artystyczny ułożyły i czuwały nad jego wykonaniem panie E. Jaśków i M. Ozgowicz.
     Po wysłuchaniu dzieci Jego Ekscelencja wygłosił krótką katechezę, zakończoną odpytywaniem uczniów z pacierza. Wszyscy pięknie odpowiadali, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe obrazki.
     Następnie Ksiądz Biskup udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa na czas nauki i zbliżających się wakacji.
     Na koniec udał się na spotkanie z gronem pedagogicznym. Po czym pożegnał się, a Jego ciepłe i serdeczne słowa z pewnością na długo zostaną w pamięci całej społeczności szkolnej. Zdjęcia z wizyty biskupa dostępne są tutaj.